Dry Needling * Suche Igłowanie

      Medyczna Akupunktura.

Aby się rozwijać, wychodź poza Wiedzę, mózg widzi bowiem tylko to co już wie. Na szczęście jesteśmy nie tylko mózgiem i możemy wyjść poza

programy i systemy nim sterujące.

                                      Dry Neadling * Suche Igłowanie czyli Medyczna Akupunktura.

Jest skuteczną metodą znoszenia bólu, polegającą na nakłuciu bolesnych punktów, które mogą być zlokalizowane praktycznie w każdym mięśniu ludzkiego ciała. Nakłucie to ma na celu likwidację tzw. punktów spustowych mięśniowo-powięziowych będących najczęstszą przyczyną występowania bólu i innych dysfunkcji (np. zaburzeń ruchomości) w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Zabieg Igłoterapii można zastosować we wszelkich problemach bólowych, spastycznych, pourazowych narządu ruchu, obrzękach , bliznach, emocjonalnych, migrenach, bezsenności, zgrzytaniu zębami itd.

Np nieopracowanie blizny, np. po cesarskim cięciu, czy jakiekolwiek inne, mogą powodować: bóle kręgosłupa,  obręczy miednicy, bóle brzucha, niedrożność jelit, bóle głowy, zmianę postawy ciała i wiele, wiele więcej trudnych do zdiagnozowania objawów chorobowych.

Poddanie wszelkich blizn , w tym bardzo starych igłoterapii może prowadzić do spektakularnych i zaskakujących, zdrowiejących efektów, zarówno w ciele jak i w psychice.

Igłoterapie z bardzo dobrymi efektami stosuje się m.in w:

METATARSALGIA MORTONA 

OSTROGA PIĘTOWA 

SHIN SPLINTS 

ACHILLES

KOLANO SKOCZKA  I ZESPOŁY PRZEDNIO-KOLANOWE

KOLANO BIEGACZA I ZESPOŁY BOCZNO-UDOWE 

RWY RZEKOME I PRAWDZIWE

ZAMROŻONY BAR

ŁOKIEĆ GOLFISTY

ŁOKIEĆ TENISISTY

DOLEGLIWOŚCI NADGARSTKA

BOLESNE MIESIĄCZKI

RWA KULSZOWA

PRZEMIANA MATERII

ZALEGANIE WODY W ORGANIZMIE

OGÓLNE OCZYSZCZENIE ORGANIZMU

POBUDZENIE UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

LECZENIE PRZYKURCZY

LECZENIE WSZELKICH ZESPOŁÓW BÓLOWYCH 

REGENERACJA NARZĄDÓW WEWNĘTRZNYCH

ROZŁADOWANIE WSZELKICH NAPIĘĆ

I w wielu wielu innych przypadkach dysfunkcji i dyskomfortu, zarówno ciała jak i ducha.

 

Reakcja na nakłucie aktywnego miejsca może być bardzo intensywna, zwłaszcza jeśli chodzi o wieloletnie schorzenie. Dochodzi wówczas do „szoku miejscowego” czyli gwałtownej reakcji na ukłucie. Pojawić się może znany pacjentowi ból, uczucie ciepła, mrowienia oraz promieniowania bólu w odległe miejsca. W wyniku ukłucia dochodzi do silnego pobudzenia struktury, dzięki czemu uruchomione zostają procesy regeneracyjne, redukcji ulega wzmożone napięcie mięśniowe oraz odtworzone zostają prawidłowe wzorce biomechaniczne. Zniesienie bólu oraz napięcia, pozwala na odtworzenie prawidłowej długości i elastyczności mięśni, a co za tym idzie fizjologicznej ruchomości.

Zabieg może trwać do godziny i może być połączony z manipulacją czy pinopresurą lub częściowym masażem.