Terapia Pijawką Lekarską

Terapia Pijawką Lekarską

wraca do łask i zyskuje coraz więcej zadowolonych, wręcz "uratowanych" klientów.
Pijawka podczas terapii wpuszcza do organizmu około 300 różnych związków wydzielniczych gruczołów ślinowych pijawki, co ma ogromne znaczenie w procesie terapeutycznym w ogromnie zaburzeń organizmu człowieka.
To co często zdiagnozowane jako "niewyleczalne" i "nie do uratowania" , okazuje się świetnie podatne na terapię pijawką, i często jedynym wyjściem do powrotu do funkcjonalności zdrowotnej.
Ważniejsze związki wydzielnicze gruczołów ślinowych pijawki:

Inhibitory Protaz:
* Hirudyna - jeden z najważniejszych antykoagulantów, do działania nie wymaga kofaktorów.
*Bdelina AiB - inhibitor trypsyny, plazmininy, akrosyzyny, w układzie krzepnięcia.
*Egliny - aktywne związki przeciwutleniające, silne inhibitory PRZECIWZAPALNE.

Hialuronidaza - enzym, który zwiększa przepływ płynu limfatycznego, oraz wykazuje silne działanie ANTYBIOTYCZNE. Posiada właściwości mukolityczne w stosunku do kwasu hialuronowego.

Kalina - Inhibitor kolagenu w agregacji płytek krwi. Hamuje koagulację krwi.

Karboksypeptydaza A  - zwiększa napływ krwi w miejscu uszkodzenia, co skutkuje dokrwieniem, odżywiniem i natlenieniem tkanki, co prowadzi do regeneracji danego obszaru.

Destabilaza _ rozpuszcza fibrynę, wykazuje silne działanie przeciwagregacyjne. Bierze udział w regulacji CIŚNIENIA TĘTNICZEGO za sprawą prostaglandyny, REGENERUJE naczynia krwionośne i bierze udział w regulacji poziomu GLUKOZY we krwi.

Acetylocholina - rozszerza naczynia krwionośne.

Związek histaminopodobny - powiększenie naczyń krwionośnych.

Lipazy, Esterazy - enzymy odpowiedzialne za rozkłąd kwasów TŁUSZCOWYCH.

Antyelastaza - bierze udział w procesach opóźniających DEGRADACJĘ skórnej elastyny, co skutkuje opóźnieniem STARZENIA poprzez OCZYSZCZANIE I UKRWIENIE.

Neurotrasmitery - biorą udział w przenoszeniu sygnałów elektrycznych przez SYNAPSY miedzy NEURONAMI oraz z komórek nerwowych do mięsniowych oraz gruczołowych.

Neuropeptydy - pobudzają PRACĘ MÓZGU, wpływają na stany DEPRESYJNE, LĘKOWE > nawet może wystąpić stan EUFORYCZNY po intensywnej terapii.

Substancje znieczulające, antybiotyczne, PRZECIWNOWOTWOROWE i inne.

Terapia pijawką lekarską kształtowała się na przestrzeni wielu dziesiątek lat, powstało wiele metod zastosowań pijawek lekarskich.
Wybrane przykłady terapii pijawką lekarską :
* terapia miejscowa - zasadna z punktu wdzenia oddziaływania substancji ślinowych, obejmuje miejsce objęte schorzeniem.
* terapia kompleksowa - powtarzana cyklicznie w wybranych obszarach ciała, Stymuluje pracę narządó, wpływa na opóźnienie procesó starzenia organów, zasadna w profilaktyce MIAŻDŻYCY TĘTNIC.
* hirudohemioterapia - wykorzystuje strefy silnego przepływu krwi, poprzez oddziaływanie zawiązków ślinowych na wewnętrzne organy, usytuowane w ich topograficznej strefie na powierzchni ciała.
* hirudorelfeksoterapia - wykorzystuje pijawki w strefach akupunkturowych.
* hirudoenergoterapia - stosowana w terapii zaburzeń gospodarki energetycznej człowieka oparta o teorię centr energetycznych i kanałów przepływu energii ( starożytna medycyna ajuwerdyjska).
*hirudoimmunoterapia - wpływająca na układ limfatyczny.

Terapia Pijawką Lekarską wpływa na oczyszczanie naczyń krwionośnych ze stanami niewydolnościowymi naczyń żylnych i WIEŃCOWYCH, w stanach pozawałowych może całkowicie zniwelować skutki w naczyniach wieńcowych.
Świetnie wpływa na chorobę PARKINSONA, ALZHEIMERA, STWARDNIENIE ROZSIANE, ŻYLAKI, PAJĄCZKI, TORBIELE wszelakiego rodzaju, począwszy od torbieli macicy, jajników, nerek, a skończywszy na torbielach w przestrzeni kręgosłupa, dochodzi do całkowitego wchłonięcia torbieli. 
Pijawki świetnie sobie radzą z migrenami, szumami usznymi, zawrotami. Regeneruje pracę WĄTROBY, TRZUSTKI, NEREK,  ŚLEDZIONY, bardzo dobrze wspomaga i działa w stanach wrzodziejących zapaleniach JELIT, i wszelkich chorobach AUTOIMMUNOLOGICZNYCH, reguluje poziom glukozy we krwi, przy OWRZODZENIACH, TRĄDZIKACH, w leczeniach BÓLU w stanach degeneracji i urazów układu kostno-stawowego.
Świetnie działa przy zespołach bólowych kręgosłupa i zmianach dyskopatycznych z uciskiem na korzenie nerwowe każdego odcinka kręgosłupa. Zespoły bólowe ścięgien, pochewek ścięgnistych, stany pooperacyjne po zerwanym ścięgnie Achillesa, kostki, kolana, łokciu tenisisty, ostrodze piętowej. We wszelkich skręceniach, stłuczeniach ustępuje ból, obrzęk i wchłonięcie podskónych wylewów.
Bóle pochodzenia mięśniowego znikają pod wpływem zaopatrzenia energetycznego w tlen. Przy wszelkich zaburzeniach ukrwienia i gorszym zaopatrywaniem mięśnia w substancje odżywcze.
Świetnie działają w takich zaburzeniach jak: 
*przewlekłą niewydolność żylna
*ŻYLAKI kończyn dolnych
*zapalenie żył podskórnych
*ZAKRZEPICA żylna
*zaburzenia gospodarki wodnej i tłuszczowej
*METABOLIZM
*zastoje w naczyniach limfatycznych
*guzki krwawniczych

Na pierwszym spotkanie stawiane są max 4szt. pijawek.